Nasza szkoła w tym roku pierwszy raz przystąpiła do społecznej inicjatywy Code Week. Pomysłodawczynią włączenia się do tej akcji była Pani Dyrektor Małgorzata Lewandowska. W ramach tej inicjatywy europejskie państwa ,,ścigają” się w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja ta co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający świat, który ulega ciągłym zmianom. Dlatego nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu. Podczas tygodnia kodowania w klasach I-III odbyły się zajęcia związane z kodowaniem. Elementy kodowania pojawiły się na wielu lekcjach: edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, technicznej i na zajęciach komputerowych.
Nauczycielki młodszych klas wykazały dużą kreatywność, pomysłowość, a przede wszystkim zaangażowanie w doborze atrakcyjnych i ciekawych zadań z programowania, w których wykorzystały KodujMatę, tablicę multimedialną i karty pracy.
Oto zadania, które były wykonywane w poszczególnych klasach:
I a - ,,Pierwsze kroki w kodowaniu”
I b - ,,Kodowanie bez technologii cyfrowej”
II a - ,,Jesień barwami kodowana”
II b - ,,Gesty, symbole, bloczki – programy na różne sposoby”
IIIa - ,,Wędrówki po Polsce”
IIIb - ,,Myślę, marzę, konstruuję”
IIIc - ,,Kreatywne kodowanie”
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia stron internetowych związanych z programowaniem, by spróbować swoich sił w kodowaniu-to naprawdę proste! Uważamy, że warto uczyć dzieci tej umiejętności już od najmłodszych lat. Tym bardziej, że nauka kodowania nie zawsze wiąże się z koniecznością używania komputera.
Za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania szkoła otrzymała certyfikat, a nauczycielki podziękowanie i certyfikaty.








Sławomira Chwaja-Połom
Lucyna Wydeheft
Katarzyna Centała
|